Elon Musk și podcasterul MAGA, Steve Bannon, au reaprins vineri ostilitățile, amenințându-se reciproc după ce miliardarul a anunțat că va înființa un nou partid în SUA, relatează HuffPost.

Elon Musk a amenințat că va susține alți candidați în alegerile la mijloc de mandat FOTO PROFIMEDIA

Bannon a spus că Musk – un cetățean american naturalizat – „ar trebui deportat”, în timp ce Musk a prezis că Bannon – care a ispășit o pedeapsă de patru luni pentru sfidarea Congresului – s-ar putea întoarce la închisoare. 

Bannon l-a criticat dur pe Musk, în podcastul său „War Room”, pentru că a declarat că va înființa un nou partid politic, Partidul Americii.

„Un non-american care înființează un Partid American?”, a spus Bannon. „Nu, frate, nu ești american, ești sud-african. Și dacă ne luăm suficient răgaz și dovedim faptele, ar trebui să fii deportat din cauza infracțiunii pe care ai comis-o, printre multe…

Citeşte mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *