Vicepreședintele PNL Mircea Abrudean a criticat, sâmbătă, Partidul Social Democrat, pe care îl acuză că „nu a fost un partener onest” și că a lăsat „interesele României pe locul 2”.

Mircea Abrudean

Mircea Abrudean a lansat un atac la adresa PSD FOTO Facebook

publicitate“); background-position: center center; background-repeat: no-repeat;”>

„Câteva realități pe care nimeni nu le poate nega: PSD a încălcat protocolul de guvernare și tot PSD a decis să dărâme Guvernul din care făcea parte. PSD ar fi putut să își asume guvernarea din primul moment, dar a preferat să lase să se epuizeze alte soluții, doar-doar vom fi nevoiți să acceptăm orice variantă”, a scris Mircea Abrudean pe pagina sa de Facebook.

Vicepreședintele PNL afirmă că „acesta este tabloul politic în care ne aflăm” și afirmă că liberalii nu își pot permite să dea „un cec în alb unui partid care a ales să nu fie un partener onest și să lase…

Citeşte mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *