Purtătorul de cuvânt al Guvernului României, Ioana Dogioiu, a fost acuzată de angajaţii Executivului că, în loc să folosească autoturismul care i-a fost alocat după ce a fost numită în funcție, apelează la maşinile alocate altor departamente de teamă că ar putea fi trasă la răspundere pentru cheltuieli asociate.

Sindicaliștii o acuză pe Ioana Dogioiu că nu folosește mașina care i-a fost alocată FOTO gov.ro

“Ce vedem acum este, din păcate, exact opusul transparenței și reformei reale. Ce fel de reorganizare e aceea în care șoferii și ospătarii devin mizele centrale ale conducerii executive a statului, lucrători care nu au salarii mai mari de 4.700 lei net? Ce fel de strategie e aceea în care ne prefacem că tăiem costuri, dar, de fapt, menținem un sistem paralel și opac în care sunt protejati cei cu pensii speciale și cei care cumulează pensia uriașă cu salariul la stat?

Este limpede că atât prim-ministrul României, cât…

Citeşte mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *